Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

UWAGA: Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego - węgla dla gospodarstw domowych można składać do dnia 15 marca 2023r.

 

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) Wójt Gminy Osiecznica informuje o przystąpieniu Gminy Osiecznica do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.
 
Do zakupu preferencyjnego węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz.U. poz. 1692 i 1967).
 
Łączna ilość zamawianego węgla na okres do 31 grudnia br. nie może być większa niż 1,5 tony. Odbiór węgla będzie możliwy po opłaceniu faktury. Zgodnie z zapisami przepisów ustawy maksymalna cena tony węgla nie przekroczy kwoty 2 tysięcy złotych brutto.
 
Węgiel kamienny w preferencyjnej cenie będzie można zakupić na podstawie pisemnego wniosku, który można składać:
- w sekretariacie Urzędu Gminy Osiecznica ul. Lubańska 43, 59-724 Osiecznica (pokój nr 306), w godzinach: 7:30 - 15:30,
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej:  e-mailem na adres info@osiecznica.pl lub ePuap: /osiecznica/skrytka
W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
 
Formularz wniosku dostępny jest poniżej oraz w sekretariacie Urzędu Gminy w Osiecznicy.
 
Mieszkańcy, którzy już zgłosili wstępne zapotrzebowanie na zakup węgla do Urzędu Gminy, proszeni są o złożenie wniosku w formie pisemnej zgodnie z formularzem wniosku.
 
UWAGA: Gmina nie będzie miała wpływu na jakość dostarczonego jej węgla. Za jakość węgla odpowiadać będą podmioty wprowadzające do obrotu paliwa stałe, z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych wskazane przez Ministra Aktywów Państwowych. Oferowany do sprzedaży węgiel będzie posiadał niezbędne certyfikaty jakości.